Promocja książki dr Jerzego Majki - 17.09.2009

17 września 2009 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbyła się promocja książki dr Jerzego Majki pt. "Dzieje 17 Pułku Piechoty (Ziemi Rzeszowskiej) 1918 - 1939". GRH Siedemnasty miała przyjemność wziąć udział w tym wydarzeniu na osobiste zaproszenie Autora.

W krótkim streszczeniu tej publikacji możemy przeczytać:

17 pułk piechoty był jednym z 90 pułków piechoty wojska II Rzeczypospolitej. W książce przedstawiono jego dzieje od sformowania 1918 r. Poprzez walki "o niepodległość i granice", dwudziestolecie międzywojenne, po kampanię wrześniową 1939 r. Rozdział wprowadzający przybliża natomiast rodowód 17 pp w Wojsku Polskim (XVIII - XIX w.). Książka zawiera liczne fotografie, nierzadko po raz pierwszy publikowane, oraz karykatury oficerów 17 pp wykonane przez Jerzego Szwajcera "Jotesa", zamieszczone w serii albumów z 1935 r. "Wojsko w karykaturze".

Podczas promocji dr Andrzej Konstankiewicz wygłosił prelekcję "Uzbrojenie polskiego pułku piechoty we wrześniu 1939 r." połączoną z ciekawym pokazem multimedialnym. Potem głos zabrał Autor, który opisał swoją publikację, przytaczając przy tym wiele interesujących faktów z historii Pułku. Następnie przyszła pora na pytania ze strony licznie zgromadzonej publiczności.

GRH Siedemnasty pragnie serdecznie podziękować Panu Jerzemu Majce i Dyrekcji Muzeum Okręgowego w Rzeszowie za zaproszenie na to tak ważne dla nas wydarzenie.

[PW]Galeria zdjęć

W trakcie prezentacji książki.
Pamiątkowy wpis.
Pamiątkowa fotografia z autorem.
Wspólne zdjęcie z członkami koła Nr 11 im. „17 Pułku Piechoty” Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego w Rzeszowie.