Bitwa Wyrska 2011 - 21.05.2011

W dniu 21 maja 2011 roku GRH Siedemnasty miała przyjemność wziąć udział w tegorocznej edycji Bitwy Wyrskiej. Wspaniała pogoda, dobry scenariusz i renoma Organizatorów zapowiadały przednią inscenizację.

W tym roku Siedemnastacy wystąpili w roli obsługi moździerza 81mm i razem z dwoma innymi sekcjami utworzyli wspólny pluton. W drugiej fazie bitwy wspieraliśmy ogniem polską obronę. Celnym strzałem udało nam się nawet unieruchomić niemiecki czołg Pzkpfw II. Niestety wskutek nacisku wroga cały pluton moździerzy musiał się wycofać na tyły. Z powodu trudnej sytuacji na polu walki pozostawiliśmy swój ciężki sprzęt i wyruszyliśmy już jako zwykła piechota aby wziąć udział w samobójczym kontrataku na pozycje dwóch niemieckich ckm, w którym zbiorczy oddział poniósł ogromne straty. Mimo tego udało się wyprzeć Niemców poza granicę i odzyskać utracony wcześniej teren.

Udział w Bitwie Wyrskiej jak zwykle był dla nas okazją do spotkania wielu Przyjaciół oraz nawiązania nowych kontaktów, która mamy nadzieję zaowocują dalszą współpracą w przyszłości. Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i jak zwykle mówimy: do zobaczenia za rok.Galeria zdjęć

fot. Maciej Skolik
fot. Maciej Skolik
fot. Maciej Skolik
fot. Maciej Skolik