Manewry grupowe - Kusięta 9.07.2011

W dniu 9 lipca 2011 Siedemnastacy przeprowadzili w lasach okalających wieś Kusięta swoje doroczne manewry. Doskonała pogoda i urozmaicony teren Rezerwatu Zielona Góra pozwoliły na bardzo owocne wykorzystanie naszego czasu.

Ćwiczyliśmy m.in. marsze i taktykę walki leśnej (dość realistycznie dzięki licznie buszującym po okolicy quadom, doskonale, choć nieświadomie imitującym oddziały Kradschutzen) oraz zachowania podczas ataku lotniczego (tu także pomocne były oblegające licznie niebo samoloty Aeroklubu Częstochowskiego), gdzie stosowaliśmy podaną w książce „Odwroty” przez ppor. A. Zbyszewskiego zasadę: „po 10 września już nie zastanawialiśmy się czy to nasze samoloty czy wroga tylko każdy krył się na pierwszy odgłos silnika”. Znalazł się również czas na przypomnienie i przećwiczenie sobie podstaw musztry.

W trakcie postojów mogliśmy raczyć się doskonałym ciemnym chlebem z wiśniami, produkcji Magdy, który Marcin przywiózł epokowo owinięty w kawałek chusty. Dodatkową atrakcją były liczne jeżyny i poziomki, które urozmaiciły nasze polowe posiłki.Galeria zdjęć