Przedmoście Maciejowickie 2016 - 11.09.2016

Nie opadły jeszcze emocje związane ze zdobyciem Bolonii, gdy znów trzeba było cofnąć się w czasie o kilkadziesiąt lat. Tym razem Siedemnastacy mieli okazję odkurzyć mundury wrześniowe i wraz z ponad setką innych odtwórców bronić Przedmościa Maciejowickiego.

Udział w inscenizacji przygotowanej przez Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych okazał się naprawdę świetnym pomysłem na spędzenie tego upalnego weekendu. Pole bitwy odwzorowano z dbałością o detale, a w trosce o atrakcyjność wizualną specjalnie przygotowano most, po którym polskie wojska dokonały odwrotu. Odtworzono również zabudowania Kępy Bielańskiej. W bitwie wzięło udział także wiele pojazdów oraz lotnictwo, co uczyniło widowisko niezwykle efektownym i dynamicznym.

Ciekawy scenariusz, w którym nie mogło zabraknąć najważniejszego elementu rekonstrukcji wrześniowych - dramatycznej walki wręcz - mógł się podobać, szczególnie, że w rolę komentatora wcielił się pełen pasji Krzysiek Zajac, którego przy okazji serdecznie pozdrawiamy.

Pozostaje tylko dodać: do zobaczenia za rok!Galeria zdjęć