Każda grupa rekonstrukcyjna ma swoje zasady regulujące odtwarzanie umundurowania i wyposażenia. Oczywiście wspólnym i nadrzędnym wyznacznikiem, deklarowanym przez ogół rekonstruktorski, jest zgodność i wierność historyczna prezentowanych sylwetek. Jednak możliwa jest zawsze pewna historyczna wariantywność umundurowania, pozwalająca nadać rekonstruowanemu oddziałowi własną specyfikę i rozpoznawalny "fason".
Naszym zdaniem istotna jest jednolitość wyposażenia wewnątrz oddziału. Dlatego też wszystkim chętnym do dzielenia z nami naszej pasji, przyszłym Siedemnastakom, nie stawiamy po prostu regulaminu mundurowego "do zrealizowania", zdając sobie sprawę, że kompletowane samodzielnie przez poszczególnych rekonstruktorów umundurowanie da w efekcie pstrokatą mieszaninę, psującą cały efekt wizualny.
Wszelkie zakupy staramy się konsultować między nami. Każdy nowy Siedemnastak może liczyć na pomoc w tym względzie. Rekonstrukcja Wojska Polskiego II RP ma już za sobą okres pionierski - dziś rozwinął się nieco rynek replik umundurowania i wyposażenia, z kolei jednak niestety wysychają źródła oryginalnych elementów wyposażenia, niezbędnych do uzupełnienia zestawu replik - coraz trudniej (i drożej) kupuje się hełmy, bagnety, puszki na maski przeciwgazowe itd.
Rekonstrukcja żołnierza PSZ natomiast opiera się w dużej mierze na wykorzystaniu oryginalnych elementów wyposażenia, pochodzących z demobilu różnych armii. Szereg państw przyjęło bowiem brytyjski model umundurowania i wyposażenia. I chociaż niektóre części ekwipunku są coraz trudniejsze do znalezienia, zakup (głównie powojennych) oryginalnych przedmiotów, nadal stanowi, inaczej niż w przypadku rekonstrukcji wojsk II RP, podstawę w kompletowaniu sylwetki żołnierza. Repliki powoli wkraczają i w ten obszar rekonstrukcji, są jednak z reguły droższe i trudniejsze do zdobycia od oryginałów, przynajmniej w Polsce.
Rekonstrukcja szeregowca 2 Armii Wojska Polskiego opiera się w głównej mierze na demobilu Armii Czerwonej z włączeniem replik elementów typowo polskich, które opracowano specjalnie dla tej formacji na podstawie wzorów przedwojennych (rogatywka wz.43 z orłem piastowskim tzw. kuricą, kurtka drelichowa oraz płaszcz wzorowany na przedwojennym modelu wz.19).
GRH "Siedemnasty" dopracował się też własnych źródeł wyposażenia - wśród jej członków ( i przyjaciół z grup zaprzyjaźnionych) są domorośli wytwórcy wielu niezbędnych elementów - od samych mundurów, poprzez fragmenty wyposażenia skórzanego i parcianego, po repliki uzbrojenia.
Ponadto kompletowanie wyposażenia nigdy nie będzie zasadniczo ukończone - wraz z doskonaleniem wizerunku rosną apetyty - nabiera się chęci oddania wszystkich smaczków, wprowadzenia najrozmaitszych detali, aby rekonstrukcja była jak najpełniejsza. Jeśli dodamy do tego fakt, że w trakcie eksploatacji ekwipunek ulega zużyciu, zorientujemy się, że rekonstruktorskiej pracy nigdy nie zabraknie. Zapraszamy do wspólnego z nami czerpania z niej przyjemności!
Na obecnym etapie GRH "Siedemnasty" dąży do wyposażenia w ramach oddziału o niniejszym profilu:
17 Pułk Piechoty (WP II RP):
- mundur sukienny wz.19 lub wz.36 (kurtka mundurowa i spodnie)
- płaszcz sukienny wz.19 lub wz.36
- rogatywka polowa wz.34 lub wz.37
- hełm wz.31
- tornister wz.33
- chlebak wz.33
- maska przeciwgazowa RSC lub WSR
- pas skórzany główny wz.31
- ładownice skórzane do kbk lub ładownice parciane do RKM
- bagnet polski dowolnego przedwojennego wzoru
- żabka wz.24 "uniwersalna"
- łopatka w skórzanym pokrowcu
- trzewiki
- owijacze lub owijki sukienne
- halsztuk khaki
- manierka aluminiowa wz.38
- menażka wz.21/33
- koc wełniany khaki
- troki skórzane
- kbk wz.29 lub 98
17 Lwowski Batalion Strzelców (II KP):
- mundur sukienny Battledress P37 lub P40
- beret sukienny
- hełm MkII
- tornister - Large Pack
- chlebak - Haversack/Small Pack
- szelki parciane - Braces
- pas parciany główny Waist belt
- przedłużki - Brace attachments
- ładownice uniwersalne zamykane na zatrzask - Basic pouches MkIII with press stud closure
- bagnet nożowy wz.1907 lub bagnet typu gwóźdź MkII z żabką parcianą
- kopaczka w parcianym pokrowcu
- trzewiki
- opinacze parciane
- manierka emaliowana w pokrowcu z noszakiem (paskowym lub pełnym) - Water bottle with carrier (regular/skeleton or bucket/sleeve type)
- menażka - Mess-tin
- pałatka przeciwdeszczowa - Raincape
- troki parciane
- kb Lee Enfield SMLE lub MkIV oraz różne wersje pm Thompson
17 Pułk Piechoty (2 AWP):
- kurtka drelichowa
- spodnie typu radzieckiego
- płaszcz sukienny
- rogatywka polowa wz.43
- hełm wz.40
- plecak tzw. mieszok
- maska przeciwgazowa typu radzieckiego
- pas główny parciano-skórzany lub amerykański paradny z leand-lease
- ładownice skórzane/parciane do kb lub ładownice parciane do PM
- łopatka w materiałowym pokrowcu
- trzewiki
- owijacze dzianinowe
- manierka aluminiowa w materiałowym pokrowcu
- kociołek
- pałatka
- kbk Mosin wz.38 lub 44 oraz pm PPSz wz.41 lub PPS wz.43